DOKTRINA SPORTSKIH IGAGA

Doktrina sportskih igara

DOKTRINA SPORTSKIH IGARA

      Idejno polazište nas navodi na moguću Doktrinu sportskih igara;

1.Borbu za prostor i vreme

2.Pravila igre

3.Programske sadržaje

4.Finale: programiranje igre

5.Nadkrov  navedenom – Sveti(a) Duh(ovnost)

Ovaj poslednji navod pomogao je autoru ovog priloga da složi ovakvu slagalicu.

     U životu sve pojave i događaji imaju svoje uzročne posledice. Nažalost, famozna „borba za prostor i vreme“ nije prepoznatljiva u fudbalu i rukometu, pa su zato te igre nedovršene, a rukomet nije više sportska igra, što je sve detaljno objašnjeno u ranijim prilozima ovog bloga.

     Zašto crne tačke? Zato…

Od mnoštva crnih tačaka u fudbalu i rukometu pomenimo samo prve, najkobnije; prekobrojnost igrača u polju (10) u fudbalu i tretman kontakt igre u rukometu. Ovi problemi nisu rešeni jer nije shvaćena suština Doktrine sportskih igara. Moramo još znati, da svaki od nebrojeno mnogo  zahteva pokreće neki drugi.    

     Školski sam o rukometu sve napisao u priručniku „Temeljna i racionalna obnova  rukometa“ dostupnom na Internetu.Autorski blog „vunik.blogger.ba“ ima priloge obe igre u 114 prikaza, slikovito ukazujući na značajne i važne detalje.

     Razumeti učenje od dobrog učitelja i prihvatiti svesno mnogobrojne zahteve otvara vrata uspehu. Ovu „skrivalicu“ treba otkriti.

     Mitologija u fudbalu i rukometu; Malo daje puno. 

Neverovatno je koliko malo malih saveta treba znati dati fudbalerima i rukometašima, nekad samo 1, da bi nastalo drastično poboljšanje i unapređenje njihove igre. To su: prekobrojan  broj igrača u polju (10) umesto (8) i kriterijum suđenja u rukometu.

    Logika i (ne)znanje su presudili. Zato ovaj događaj zaslužuje epitet „Mitologija“, a zašto ne i „Mistika“, „Misterilogija“, ili „Mizerija“!

Komentariši